Esiklaasi kattega ei pea sa hommikul muretsema jäätunud esiklaasi pärast.Foto: Shutterstock.

Külmad talvehommikud tekitavad paljudele autoomanikele omajagu ebamugavust. Sõiduki käivitamisega seotud probleemide kõrval on veel üks mure, mis autojuhte miinuskraadide juures kimbutab – jäätunud klaasid.

Küll oleks mõnus, kui saaks kõva pakasega enda neljarattalist garaažis või kuskil mujal soojas ruumis hoida, ent paraku kõikidel inimestel seda võimalust pole. See muidugi ei tähenda, et olukord täiesti lootusetu oleks. 

Üks võimalus on soetada sõidukile spetsiaalne esiklaasi kate, kusjuures, seda vägagi taskukohase hinna eest.

Esiklaasi katte eesmärk on hoida klaasi piisavalt soojas, et see ööga ära ei külmuks ja jääkihti ei tekiks. Lisaks kaitseb kate esiklaasi lume eest, mille maha lükkamiseks kulub samuti täiesti arvestatav aeg. 

Liikluses näeb ikka ja jälle sõidukeid, mille esiklaasid on jääst puhtaks tehtud vaid pooleldi. See aga tähendab, et juhi vaateväli on piiratud, mis omakorda muudab liiklemise märkimisväärselt ohtlikumaks nii juhi enda kui kaasliiklejate jaoks. 

Kui hommikul pole viitsimist või aega lund ja jääd esiklaasilt rookida, siis mugav ning soodne lahendus on esiklaasi kate. Reeglina maksavad need neli kuni viis eurot.

Kuna sõiduautode esiklaasid on kõik eri mõõtu, leiab Autoeksperdi tootevalikust nii suuremaid kui ka väiksemaid katteid, mis on universaalsed ja sobivad enamikele sõidukitele.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.