Paljud inimesed ühendavad autosse istudes telefoni laadijaga ning lasevad sel juhtme otsas seista seni, kuni sihtkohta pärale jõutakse, kestku sõit kasvõi 12 tundi. Valitsev arvamus on, et see on telefonile kahjulik, aga üllatuslikult selgub, et tänapäevaseid telefone säärane pikaajaline laadimine ära ei riku.

Küsisime telefonide autos laadimise koht Elisa tootejuhilt Imre Nõmmikult, kes rääkis, et peamine põhjus, miks autos telefoni pidev laadimine seda ei riku, on seotud nõrkade autolaadijatega, mis ei suuda telefoni kuigi lihtsasti ära rikkuda.

“Telefoni rikkumiseks peaks 24 tundi jutti terve aasta laadima,” rääkis Nõmmik.

Siiski soovitab Nõmmik vältida odavaid laadijaid, sest need ei suuda telefoni kuigi hästi täita: kuigi telefon näitab laadimist, toimub tegelikult tühjenemine. Teiseks võivad autolaadijad segada autoraadio tööd ning halvematel juhtudel ka armatuurlaual olevaid näidikuid mõjutada.

Tegelik probleem on kuumuses

Kuigi autos telefoni laadimine sellele ohtu ei kujuta, on Nõmmiku sõnul siiski võimalik sõidukis telefonile liiga teha, seda liigse kuumuse abil. Kui telefonile paistab pidevalt peale päike, võib see hakata telefoni tervisele halvasti mõjuma.

Sellele probleemile on aga lihtne lahendus: Nõmmik soovitab osta sellise telefonihoidiku, mille saab kinnitada auto ventilatsiooniavade külge, et sealt tulev õhk pidevalt telefoni jahutaks, vältides sellega ka ülekuumenemisohtu.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.