Istmed on vaieldamatult üks kõige tähtsamaid komponente autos. Need peavad olema mugavad, toekad, vastupidavast materjalist ning avarii korral pakkuma turvalisust.

Nagu säärastel osadel kombeks, kipuvad ka istmed kuluma ning määrduma. Kuidas neid hooldada?

Nahkistmed nõuavad rohkem tähelepanu

Nahksisu on levinud tavaliselt kallimatel ning premium-suunitlusega sõidukitel. Seda valmistatakse alati erinevates toonides ning toormaterjalidest, ent kulumist põhjustavad faktorid on tihti samad.

Enim kahjustavad nahka jahedad temperatuurid, pükstelt värvi kandumine, plekid ning riiete metallosadest põhjustatud kriimud ja sisselõiked.

Nahka soovitatakse hooldada vähemalt 2 kuni 3 korda aastas ning selleks kasutatakse erinevaid puhastusvahtusid ning töötluskreeme. Enne tuleb aga kindlasti iste tolmuimejaga tolmust ja muust sodist puhtaks teha.

Ainet tuleb istmele pihustada tootel ettekirjutatud koguses ning siis istet spetsiaalse lapi või harjasega hõõruda.

Kui tegu on uue autoga, on mõistlik enne selle kasutamist istmeid töödelda kas tehasepoolsete või järelturul leitavate tunnustatud kaitsevahenditega. See tagab naha läikivuse pikemaks ajaks ning muudab selle vastupidavamaks.

Lisaks istmetele saab samu “tööriistu” kasutada ka nahkroolil ning teistel samast materjalist salongidetailidel.

Lemmikloomade karvad jäävad tekstiili külge tugevamalt kinni

Tekstiilistmed ei nõua niivõrd sagedast ning korrapärast hooldust kui nahkistmed, ent kena tulemuse ning kestvuse nimel tasub ka nendega vaeva näha.

Sarnaselt nahale, tuleb ka siin esmalt tolmuimejaga kõik üle käia. Järgmisena tuleb pihustada spetsiaalset tekstiili– või üldpindade puhastusainet ning see svammi või lapiga laiali hõõruda.

Tekstiili puhul soovitatakse vahel natuke oodata ning seejärel vahutama läinud mustus lapiga ära tõmmata. Kõvemate plekkide puhul aitavad harjad, lemmikloomadest tulnud karvade eemaldamiseks on müügil isegi spetsiaalsed harjased.

Kui salongis on sees niiskus või ebameeldivad lõhnad, tasub parema tulemuse saavutamiseks kasutada lõhnahävitajaid või niiskust imavaid õhukuivateid.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.