Tavaliselt kipuvad selguma need asjad, mida autos oleks võinud hoida alles siis, kui neid teel olles vaja läheb. Siin on lühike nimekiri nendest asjadest, mis võiksid alati kindalaekas või pagasiruumis olemas olla.

Telefonilaadija

Telefon saab Murphy seadustele tuginedes alati tühjaks just siis, kui kui seda kõige rohkem vaja on. Autosse sobib lihtne sigaretisüütajasse käiv USB-laadija, mis kitsikusest päästab. Muidugi peab siis kaasas olema ka USB-kaabel mobiilile sobiva otsaga.

Taskulamp

Ehkki telefonidel on ka taskulambid olemas, ei maksa nende peale loota. Kui väljas on raju, sajab lörtsi või vihma ja mobiil pole ilmastikukindel, siis aitab mobiili asemel üks piisavalt võimas LED taskulamp. Autosse võiks muretseda metallkorpusega korraliku vee- ja põrutuskindla mudeli.

(Lume)labidas

Pagasiruumis võiks peituda ka labidas, et end porist ja lumest välja kraapida – ainult kätega on seda teha väga raske ja ebamugav. Labida valikul on kaks olulist tegurit – soojemal aastaajal läheb vaja tugevamat, sapöörilabida tüüpi abivahendit, mis ruumi kokkuhoiuks võiks olla kokkupandav. Talvel on selline tugev labidas liiga väikese pinnaga, et kiiresti kohevat lund kühveldada – siis sobiks juba suurema kühvliga kokkupandav väike lumelabidas. Suvel mudas kaevamiseks aga jääb lumelabidas tavaliselt liiga nõrgaks, seega parim on neid mõlemaid talvisel ajal kaasas kanda, suveks võib aga lumelabida koju külmemaid aegu ootama jätta.

Jääkaabits ja hari

Mõnikord on esimesed kerged öökülmad juba septembri lõpus, mis klaasile jääkirme toovad. Selleks peab valmis olema. Jääkaabits võib olla pisike, taskusse mahtuv või veel parem – lumepuhastamise harja küljes. Nii ulatab ka suuremal autol esiklaasi ilma kapotile upitamata puhtaks kraapima. Pika varrega lumehari aitab kõrgematel autodel ka katuse korralikult puhtaks teha, mis on väga oluline näiteks kevadel, kui päeval sulatab ja öösel külmetab – katusele jäänud lumi muutub siis ohtlikuks koorikuks, mis võib tagasõitjale esiklaasi lennata.

Aknapesuvedeliku tagavarakanister

Pori ja pimedus nõuavad ideaalselt puhast esiklaasi, et teed näha. Aknapesuvedeliku lõppemine võib halvemal juhul tähendada tee äärde jäämist – kui sajab lörtsi või lendab pori, siis ei suuda ka parimad kojamehed esiklaasi piisavalt puhtana hoida. Seda mõnikord ka päikesega, kui vastu klaasi lendav soolane porisegu kohe ära kuivab.

Käivitusjuhtmed akule ehk nn krokodillid

Muidugi ei juhtu seda korralikult autot hooldades kuigi tihti, aga mõnikord siiski – külmaga auto ei käivitu. Kui jääda lootma kaassõitjate peale, kellel on oma käivitusjuhtmed, siis abisaamise võimalused vähenevad oluliselt. Parem on neid juhtmeid ise kaasas hoida – saab endale abi ja vajadusel ka teisi aidata.

Blankett liiklusõnnetusest teatamiseks

Kui juhtus avarii, siis ükskõik kes ka süüdi on, kõige parem on ühiselt ära täita liiklusõnnetusest teatamise vorm. Seal saab politsei ja kindlustuse jaoks kõik vajalikud andmed kirja ning midagi ei lähe stressihetkel meelest ära. Välja trükkida võib planketi näiteks siit.

Puksiirköis, mis vastab liikluseeskirjade nõuetele

Enda ja teiste pukseerimiseks on vajalik piisavalt pikk ja tugev puksiirköis, mis on keskelt tähistatud. Kehtib sama soovitus mis käivitusjuhtmetega – endal on seda vaja, et paremini teiste käest abi saada ja ka ise saab niimoodi teisi paremini aidata.

Puhastuslapp

Kõike võib juhtuda – lind lasi klaasile, peegel läks poriseks, keegi ajas salongis midagi maha – üks lapp on autos alati hädavajalik, millega puhastada nii väljast kui seest.

Kindad

Ehkki võib tunduda, et väljas on veel suhteliselt soe, on näiteks kargel hommikul ratta vahetamiseks sõrmedel liiga külm ka siis, kui muidu veel kindaid kätte tõmmata ei tahakski. Kinnastega on parem ka kapoti all askeldada, kui peenemat näputööd pole – käed jäävad puhtaks ja terveks.

Rehviparandusvahend

Tagavararatas on hea mõte, kuid see võib olla kipakas ja allapanek ka tülikas. Siis aitab näiteks vastav vahuballoon, mis mitte just väga suure lekke edukalt likvideerib järgmise rehviparandustöökojani.

Alkomeeter

Ootamatu pidu võib tekitada küsimuse, kas võiks juba rooli istuda või peaks siiski pigem veel ootama? Alati tasub kahtluse puhul igaks juhuks kauem oodata. Aga kui on alkomeeter käepärast, siis ei pea teadmatuses vaevlema.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!