Foto: Flickr, BOSCH EESTI MAASTIKURATTASARI

Eesti võistluskorraldus ja ka maastikurattasarjade korraldus paistavad silma oma erakordselt kõrge tasemega ja korraldajad pakuvad osalejatele põnevaid radu ja mõnusaid elamusi erinevates Eesti paikades. Maastikumaratonid on sobilikud oma kauniste ning jõukohaste radadega kõigile ja distants on võimalik valida vastavalt treenitusele. Korraldajad ei oota starti vaid tippsõitjaid ja harrastajaid vaid ka esimest korda rattavõistlusele tulla plaanivaid inimesi. Rattamaratonidel on võimalik veeta ühiselt mõnus päev sportides terve perega, sest mõlemad sarjad korraldavad ka pere pisematele lastesõidud ja tegemist jagub kõigile!

Bosch Eesti Maastikurattasari kostitab käesoleval aastal osalejaid taas seitsme etapiga, mille esimene start on juba 7. mail Viljandis, kui stardib juba 23. Mulgi rattamaraton. Eesti Maastikurattasarjas on kõigil etappidel kavas põhisõit ja poolmaraton, kuid kahel etapil on võimalik valida ka eriti pikk ja katsumuste rikas XXL-sõit, kuhu on oodatud hästi treenitud spordihuvilised. 2023 hooajal XXL-sõit plaanis sarja neljandal etapil Rakveres, kus selgitatakse ka maastikurattamaratoni Eesti meistrid ning teine XXL- distantsiga võistlus toimub kuuendal etapil Kosel. Pere pisematele mõeldud lastesõitudel on osavõtt on tasuta!

Sarjast ja registreerimistasudest loe lähemalt siit: https://www.rattamaratonid.ee/

Hawaii Express Estonian Cup koosneb käesoleval aastal kuuest hooaja peale toimuvast etapist, millest kolm etappi on 2023 hooajal graveli suunitlusega etapid. Graveli suunitlus tähendab seda, et aina populaarsust koguvad gravel ehk kruusateedel sõitmiseks sobilikud rattad on just kiireim valik nendel etappidel, kuid starti lubatakse muidugi ka tavalise maastikurattaga. Sarja neljandal etapil Valgas saavad eliitratturid stardi ka esimestele graveli Eesti meistrivõistlustele. Eesti Rattamaratonide sarja kõige esimene etapp toimub aga Tartu lähistel Kõllestes 14. mail, kus tugevaimad sõitjad saavad osaleda pikimal Grand Prix sõidul, mõõdukamat distantsi soovijad saavad startida maratonil ja nautlejad ja pisemad rattahuvilised saavad minna poolmaratonile. Lisaks toimub kõige väiksematele tillusõit ja lastesõidud kahes stardis ehk  7-8 aastatestele ja 9-10 aastastele tüdrukutele ja poistele. Tillusõidul ja lastesõitudel osalemine taaskord tasuta!

Registreerimine toimub läbi võistluse enda kodulehe ja noortele on registreerimisel ka muidugi pisut soodsamad hinnad. Loe lähemalt sarjast siin: https://estoniancup.ee/

Janelle Uibokand on pikaajaline Thule toodete fänn:
Olles ise valitsev Eesti meister maastikurattamaratonis ning samuti ka mitmekordne koduste maastikurattamaratoni sarjade võitja, oskan ma hinnata võistlustel käimise mugavaks tegemist. Pidevat suure pagasiga liikumist on nii kodumaal kui ka välismaistele võistlustele või laagritesse suundudes. Olen ise aastaid kasutanud selleks Thule rattahoidjaid ja katuseboksi, mis aitavad mahutada kõik vajaliku ilusti ära nii pikematel kui lühematel väljasõitudel ning on väga mugavad ja lihtsad kasutada kõigile. 

Võistlusrajal ja või ka treeningul asjade kandmise mugavamaks tegemiseks soovitan Thule Rail seljakotte, mis on mõeldud spetsiaalselt rattasõiduks. Selles kotis saad vedelikunõusse panna joogi ja lisaks sellele on seljakotil ka kergest materjalist seljakaitse, mis kaitseb teie selga põrutuse ning vigastuste eest. Kuigi Thule Rail kotti mahub ka koos joogiga pakkida snäkke, tööriistu ja lisariideid, saab kotist soovi korral eemaldada nii seljakaitse kui vedelikunõu ning siis mahub sinna veel rohkem muid tarvikuid eriti pikkadeks rattasõitudeks!

Mõnusat liikumist ja stardis näeme!

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.