Tihtipeale hakkavad autoomanikud sildade reguleerimise peale mõtlema alles siis, kui probleem juba liialt suureks läinud.
Foto: Shutterstock.

Autot omades tuleb arvestada tavapäraste hooldustöödega, et vältida suuremaid kulutusi ja tagada seeläbi sõiduki pikaajalisem eluiga. Üks selline hooldustöö on sildade reguleerimine. Auto veermik saab aukude tõttu üsnagi palju koormust, mispärast tuleks sõiduki sildade korrasolekut regulaarselt kontrollida. 

Olulisemad märgid, et sõidukile peaks sildade reguleerimise teostama

Sildade reguleerimist vajava sõiduki tunneb tavaliselt ära lihtsaid tunnuseid jälgides. 

Esimene asi on kindlasti rehvide kulumine. Kui rehvid on kulunud ebaühtlaselt, tuleks sõidukiga kiiremas korras minna teenindusse ja lasta teha sildade reguleerimine.Kusjuures ebaühtlane kulumine võib vähendada rehvi eluiga kuni 70%. Ebaühtlaselt kulunud rehvide ja reguleerimata sildade tõttu suureneb tihtilugu ka kütusekulu.

Sildade reguleerimisele peaks mõtlema ka siis, kui näiteks auto kisub suurematel kiirustel vasakule või paremale, otse sõites on rool viltu, auto n-ö “otsib sõidurada” või sõiduki rool on keerates tavapärasest tundlikum. Need on levinumad märgid, mis viitavad silla reguleerimist vajavale sõidukile. 

Lisaks tuleks silla reguleerimises käia ära ka siis, kui sõidukil on äsja vahetatud veermikus mõni varuosa. Üldjuhul on eelkirjeldatud tunnused tingitud veermiku ja rooliosade kulumisest või purunemisest. Seega oleks mõistlik kõigepealt veermik ja roolisüsteem korda teha ning seejärel sildade reguleerimine..

Auto sildade reguleerimine on küll võrdlemisi lihtne ja kiire protseduur, ent vajab siiski spetsiaalseid seadmeid, tuvastamaks rataste asümmeetria põhjuse ja ulatuse. Sestap tuleb lasta see teostada spetsiaalses teeninduses. 

Mis aja tagant peaks kontrollis käima?

Tihtipeale hakkavad autoomanikud sildade reguleerimise peale mõtlema alles siis, kui probleem juba liialt suureks läinud. Tegelikkuses on soovitatav sõiduki sildu lasta reguleerida vähemalt korra aastas, et veenduda nende korrasolekus ja säästa uute rehvide ja kütuse pealt sadu eurosid.

Korrektselt reguleeritud sillad tagavad sõidukile parema juhitavuse ning pikendavad nii rehvide kui ka sillaosade eluiga. 

Kui Su sõidukil on juhuslikult jäänud sildade reguleerimine pikemat aega tegemata, siis broneeri aeg Autoeksperdis. Nii saad olla kindel, et liigud ringi korras ja probleemivaba veermikuga.


Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.