Rehvivahetusest peaks nüüdseks enamikel inimestel mõni nädal möödas olema, mis tähendab, et oleks hea mõte üle kontrollida auto veljepoldid.

Lugusid sellest, kuidas mõni päev või nädal pärast rehvide vahetust on mingil rattal polt lahti olnud, leiab tõenäoliselt iga inimese tutvusringkonnast.

Parimal juhul tähendavad paar lahtist veljepolti lihtsalt autol ratta vibreerimist ning juht saab asjale kohe jaole. Halvimal juhul võib ratas sõidu ajal alt ära tulla ning auto juhi kontrolli alt väljuda.

Pinguta kõik veljepoldid käsitsi üle

See tegevus võiks pärast rehvide vahetamist harjumuseks saada igale autojuhile. Tegelikult on veljepoltidel kindlad pöördemomendid, täpselt kui palju neid pingutama peaks.

Sel puhul piisab aga lihtsalt autos leiduva võtmega sõidukile ringi peale tegemisest, iga ratta igat polti proovides. Pingutamiseks ei tohi kasutada liiga suurt jõudu – piisab sellest kui võtmele korraks kehajõuga peale toetuda.

Ei ole vaja võtmele seista või täie jõuga suruda, ülepingutatud polt võib lihtsalt ära murduda.

Kui juba ratastega tegeleda, võiks võimalusel ka manomeetriga rehvirõhud üle vaadata. Õige rehvirõhk pikendab rehvide eluiga ning vähendab ka kütusekulu.

Tundub tüütu ja tühine tegevus, kuid isegi kui ühel korral tuhandest lahtise ratta avastad, on see seda väärt.

Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!