Tänapäeval on pea igas autos midagi, mida põhivarustuses kaasa ei anta: telefonihoidik. Sobiliku hoidiku leidmine võib aga osutuda keeruliseks ning kui vajadusi piisavalt läbi ei mõelda, siis võid lõpuks saada telefonihoidiku, mis ei vasta sugugi su ootustele.

Seega tasub enne ostu mõelda neile viiele asjale, et saaksid just sellise hoidiku, nagu soovid. Autoeksperdis on müügil tuntud tootja Brodit autohoidikud ning nende valikust leiab kõikvõimalikke hoidjaid kõikvõimalikele seadmetele, ka tahvelarvutitele.

1. Kui suur su telefon on?

See on üks kõige olulisemaid küsimusi, millele sa mõtlema pead. Iga telefon on erineva suurusega ning võib väga vabalt juhtuda, et telefonihoidik on sinu seadme jaoks liiga suur või liialt väike.

Enne ostu tasuks kindlasti uurida, kui suur telefon hoidikusse sobib, et karpi avades ei tabaks sind halb üllatus

2. Kas su järgmine telefon ka sinna mahub?

Telefonihoidik võib probleemideta vastu pidada kauem, kui sinu nutitelefon. See tähendab ka seda, et mõttekas on osta hoidik, mis on tulevikukindel.

Mitmete hoidikute puhul saab neisse panna erinevate suurustega telefone, seega tasub mõelda,  kas on võimalik, et su järgmine telefon on eelmisest märkimisväärselt suurem või väiksem. Kui nii, siis otsi hoidikut, mis võiks nii uuele kui ka vanale sobida.

3. Millega oled nõus leppima?

Erinevatel telefonihoidikutel on erinevad head ja halvad küljed. Kui soovid odavat klaasi külge kinnituvat hoidikut, siis pead ilmselt leppima sellega, et see nagiseb ning võib alla kukkuda.

Samas, kui soovid vahendit, mis kindlapeale liialt häält ei tee ning püsib seal, kuhu selle sättisid, iga ilmaga, siis maksab see üksjagu rohkem.

Seega on oluline enda jaoks lahti mõtestada, kui palju oled nõus kulutama ning mida selle raha eest saada soovid.

4. Mida tahad autos telefoniga teha?

Erinevaid hoidikuid on väga palju ning suuresti seisneb erinevus selles, kuhu see kinnitatakse. Kuid see, kus telefon autos asub, võib väga suurel määral mõjutada seda, mida telefoniga autos teha saab. Seega tasuks läbi mõelda, mille jaoks sul autos telefoni on vaja ning hankida selle jaoks sobiv hoidik.

Näiteks, kui soovid telefoni kasutada naviseadmena, siis on mõttekas osta akna külge kinnituv hoidik, et telefon oleks alati silma all ning sa ei peaks kaardi vaatamiseks pilku teelt eemale suunama.

Kui soovid aga kasutada telefoni meediakeskusena nii, et ka kaassõitja saaks mugavalt laule vahetada, võib osta hoidiku, mis kinnitub ventilaatori külge või raadio CD-avasse, olles seega mugavalt käe lähedal.

Broditi valikust leiab autohoidikuid kõikvõimalikele seadmetele, nii suurtele kui väikestele. Siin on näha sisseehitatud laadijaga mudel.

 

Oluline võib olla ka see, kuidas sa telefoni hoidikust kätte saad: kas sellest piisab ühest käest või on vaja kahte kätt. Kui sul miskipärast on vaja sõidu ajal tihti telefoni hoidjast välja võtta, siis on kindlasti ohutum ja mugavam, kui ostad sellise hoidja, kust telefoni saab ühe käega välja.

Samas, telefoni hoidikusse panemise mõte on ju see, et sa ei peaks telefoniga autos pidevalt sõidu ajal tegelema. Pealegi on kahte kätt vajavad hoidjad mõnikord stabiilsemad ning hoiavad telefoni kindlamini kinni, kui need hoidjad, kust telefoni ühe käega kätte saab.

Veel on tähtis see, kas sa kasutad telefoni autos nii palju, et see peaks olema kogu aeg laadijas. Kui nii, siis tasub mõelda sellise laadija soetamisele, kuhu laadimiskaabel on juba sisse ehitatud, et ei peaks hakkama ise kogu aeg kaablit telefoni külge ja sealt lahti ühendama. Samas, kui sa sõidad lühikesi otsi ning telefon käib pidevalt laadijasse ja sealt välja, siis pole ehk mõtet teda kogu aeg paari minuti kaupa laadida.

5. Kui tihti autos telefoni kasutad?

Nagu hiljuti selgitasime, teeb telefonidele peamiselt halba kuumus ning see, kui seadmele paistab pidevalt peale päike. Sestap tasub enne ostu mõelda, kui tihti telefoni autos kasutad.

Kui selgub, et see peaks olema pidevalt kuuma päikese käes, siis tasub osta selline hoidik, mis kinnitub ventilaatori külge ning laseb ka telefoni jahutada.


Liitu uudiskirjaga!

VAID uudiskirjaga liitunud saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.

Olete edukalt uudiskirjaga liitunud!

Parimad pakkumised jõuavad nüüd teieni õigepea!